یک از سبکهای فشن، فشن فیوچرستیک میباشد که سبکی متفاوت و پیشرو است .که بعدا مفصل در مورد" سبکهای فشن" توضیح خواهم داد.منتها این لباس ها رو ببینید و به خلاقیت و creativity این هنرمند پی ببرید.

خب شاید خیلی ها ندونن فلسفه این نوع طراحی ها چیه ...ولی همون طور که سر کلاس گفتم تمام این لباس هائی که الان بر تن همه مردم است  طی فرایندی  به نام زمان قبل قبول و پذیرش شده  و لی سرچشمه این همه هنر و خلاقیت در لباس  جائی است که ما آن را به نام Art Wear میشناسیم جائی از مد و فشن است که برای همگان قابل قبول  نیست ولی سرشار از  نوآوری است و خلاقیت .در این قسمت هنرمند با مواد و متریال های نو کارمیکند و آنها را مورد آزمایش قرار میدهد.با تکنولوژی جدید اتصالات و دوخت دست و پنجه نرم میکند تا طرحش را موبهمو به اجرا برساند این همه نوآوری و طرح های خلاقانه برایپوشیدن عوام نیست و یا گاهی اوقات حتی افراد خاص هم عاجز از پوشیدن چنین لباس هائی هستند .دلیل ایجاد چنین هنری تنها گامی است برای آینده که از درک عوام خارج است...

این لباس های کانسپت و یا فیوچرستیک تنها  نگاهشان رو به جلو است  برای صنعت و فن آوری های جدید نیازمند چنین خلاقیتی هستیم.از طرف دیگر توانمدی هنرمند باعث غروز و افتخار اوست و این اثر به یادماندنی ترین آثار خواهد شد.پس  پیشرو  و پیشگام بودن کار هر کسی نیست شجاعت  باعث رفتن به جلو خواهد شد و اگر کمی چاشنی استعداد و ذوق و خلاقیت  به آن اضافه شود کار به خاطر ها خواهد ماند.

  Iris Van Herpen فارغ التحصیل از ArtEZ Art Academy است و این کالکشن ۲۰۱۱-۲۰۱۲ خودشه .. اون قبل برای طراحان بزرگی چون" الکساندر مک کوئین" و  "ویکتور و رالف" کار کرده . ولی به خ.بی متوجه لاین شخصی این هنرمند میشیم که مستقل کار کرده است

این دختر جوان ۲۸ ساله  بیشترین دیافتگری خودش را از معمار بزرگ Daniel Widrig  داشته است.همان گونه که میبینید تمام آثارش به گونه ای زیبا استراکچر  یک سازه را دارند .او یک مجسمه 3D را بر تن مادل های خود کرده از سر تا پای این لباس و حتی اکسسوری داری اندیشه و فکر است .نصب و کنار هم چیدن این قطعات راحت نیست ..این همه زحمت برای داشتن فلسفه ای برا نگاه به آینده  برایش میارزد.

 فلسفه وی در رابطه با "وجود تشعشعات نامرئی است که همه پیرامون مارا احاطه کرده و آیا میتوان این امواج را در با چشم غیر مسلح دید و چه اثری بر تن ما میگذارند"

 

 

 

Post image for Iris van Herpen Haute Couture SS2011

Iris-van-Herpen-3D-printed-fashion-1

IrisVanHerpenCouture_8

IrisVanHerpenCouture_9

irisvanherpencouture-escapism-011

 

 

 

 

+ نوشته شده توسط Café Trend در سه شنبه ۲۵ مهر۱۳۹۱ و ساعت 23:5 |