پاستل خشک Pastel- پاستل چربCrayon -مداد رنگی color pencil- مارکر (ماژیک)Marker

 

پاستل خشک Pastel

 

تصویرسازی با پاستل برای اسکیس های سریع نتیجه بخش است.پاستل اغلب برای کارهای بزرگ استفاده می شود.پاستل طیف گسترده ای از رنگ را داراست و این به شما کمک میکند تا رنگ مناسب را برای سایه پردازی انتخاب نمائید.و در تیره کردن و یا روشن نمودن کار مشکلی نداشته باشید.کار کردن با پاستل بهتر از گچ است چون دیرتر از گچ به مرحله اشباع میرسد. و گاهی اوقات میتوانیدتصویرسازی خود را ، پاستل را مثل آبرنگ کار کنید. در برخی موارد با گذاشتن یک دو تا ضربه مدل کروکی (مانکن ) بخوبی از صفحه کاغذ بیرون میزند.

Tempest Inman-1922

Rolf Armstrong-1929

Rolf Armstrong-1958

Mayya Cherepova Monthly NY Fashion Model Drawing Meetup


پاستل چرب Crayon

Crowded Crayon Colors

مداد شمعی یا پاستل چرب یا کرایون نامهای متفاواتی برای این وسیله نقاشی است.قرن ها پیش مصریان به روغن مقداری رنگ می افزودند و بر دیوار ها نقاشی میکردند. در سال ۱۴۹۵ لئوناردو داوینچی رنگ را در طراحی های خود آورده است .ولی از سال ۱۶۶۴ این نام بصورت رسمی شنیده شده است.

  • تکنیک طراحی آزاد یا اسکیس
  • تکنیک پرداخت
  • تکنیک خراش یا Scratch
  • تکنیک داغ ذوب کردن Melted crayon art

Melted crayon art

Julie Colombet


مدادرنگی

 

مدادرنگی در خاک رس به جای گرافیت رنگ گذاشته میشود. و اینگونه مدادرنگی ساخته میشود .مدادرنگی به خوبی با هم ترکیب میشود و اگر زمینه کاغذ خوب باشد به خوبی و به اندازه اشباع میشود وگرنه بعد از دوبار کشیدن بروی کاغذ دیگر جائی برای سایه زدن باقی نمیماند. مدادرنگی قابل کنترل ترین وسیله است به راحتی نور و تیرگی را میتوان ساخت . بهترین نوع ان مومی و یا پلی کروم است . نرم و چرب است و به خوبی در هم مخلوط میشوند و اثر قوی بروی کاغذ دارند مداد رنگی های خشک هک برای خط خطی کردن یا هاشور مناسبند . منتها چون نوک کوچکی دارد کار دیرتر تمام میشود و وقت گیر است.

102  CEDRIC RIVRAIN

Milco Flores Monthly NY Fashion Model Drawing Meetup

مدادرنگی آبرنگی  Watercolor EcoPencil

این قابلیت را دارد که با قلم مو و آب تصویرسازی خود را به یک اثر نیمه مدادی و نیمه آبرنگی در آورید و کارهای بسیار زیبائی بیافرینید.

خواهش میکنم نوک مدادرنگی را به اب نزنید

 


مارکر (ماژیک)

  • معمولی و تک سر
  • دوسر حرفه ای
  • قلم موئی حرفه ای
  • Highlighters

مارکر (ماژیک) ابزرای است تند و سریع مناسب کار تصویرسازان و وسترنگاران (طراحان لباس) مد و فشن . نتیجه بخش ، پر رنگ و لعاب با طیف گسترده رنگی با خاکستری های فراوان و رنگ بدن های گوناگون . به نظر من بهترین نوع وسیله مارکر است که میتواند پاسخگوی تصویرسازان مد و فشن باشد.

مارکر بر خلاف دیگر ابزار،مرطوب به کار برده می شود اما تقریباً سریع خشک می شود.این ابزار شبیه آبرنگ است چرا که با ابزاری شبیه قلم مورد استفاده قرار می گیرد.رنگهای واقعی می توانند به آسانی بدون ترکیب رنگها یا استفاده از قلم مو به دست آیند.این ابزار چند کاره است و دایره وسیعی از رنگ و سر قلم را برای کاربران فراهم میکند و با ابزارهای دیگر مانند مداد رنگی تناسب دارد.

برخلاف دیگر ابزارهای مرطوب از مارکر میتوان تقریباً روی هر کاغذی استفاده کرد مانند کاغذ کالک و پوستی و ارزش ها و نتایج مختلفی را به وجود آورد.کار اصلی ممکن است بعد از مدتی محو شود به خصوص اگر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد و یا زمانی طولانی از آن بگذرد ؛بنابراین به منظور نمایش آنها ،به کمک عکس یا تهیه کپی می تونا از این تاثیرات جلوگیری کرد

نوک های مارکر

Touch Marker Sets of 48

Faber-Castell Pitt Brush Pen Sets

مارکر فابر کاستل

pantone_markers3.jpg

pantone_marker2.jpg

مارکر پنتون

Copic Sketch Marker Sets

مارکر کوپیک

Pentel Brush Pens

مارکر نوک قلم موئی

Pentouch® Paint Marker

مارکر طلائی

قابل شستشو برای روی ظروف


نمونه های کار مارکر ( ماژیک )

audrey schilt indian The Art of Fashion, Audrey Schilt

gertz model drawing3 Model Study

geoffry gertz Monthly NY Fashion Model Drawing Meetup

Yuliya Bogdanova Monthly NY Fashion Model Drawing Meetup

geoffry gertz1 Monthly NY Fashion Model Drawing Meetup

+ نوشته شده توسط Café Trend در پنجشنبه ۴ آبان۱۳۹۱ و ساعت 18:23 |